Karin Patúcová Lunterová

Narodila som sa v Bratislave.

Študovala som na bratislavskej Strednej umeleckopriemyselnej škole keramiku v rokoch 1985-89, po jej skončení som pokračovala na Postgraduálnom nadstavbovom štúdiu reštaurovania drevorezieb.

1991 až 1997 som absolvovala štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v odbore sochárstvo, v ateliéri prof. Jozefa Jankoviča. Počas štúdia som absolvovala jeden semester na Akademie der Bildenden Künste v Stuttgarte u prof. M. Ullman.

V rokoch 2004 až 2007 som pôsobila ako doktorandka na katedre „Socha – objekt – inštalácia“ u prof. J. Jankoviča na VŠVU v Bratislave. Doktorát som obhájila v roku 2010 záverečnou prácou pod názvom „All one“, kde som vytvorila veľko-rozmernú kresbu na stenu pomocou rôznofarebných odtieňov hlín, na ktorú som premietala videoprojekciu.

Vo svojej tvorbe sa venujem kresbe, soche a objektu v klasických materiáloch ako drevo, keramika, kov a kameň, vytváraniu vzťahových sochárskych inštalácií, pracujúcich aj s médiom fotky a videoinštalácie. Patrím medzi zakladajúcich členov sochárskeho združenia „Resculpture.sk“ a občianskeho združenia „Cabeza colectiva“. Pravidelne sa zúčastňujem rôznych výstav a sympózií doma i v zahraničí, zároveň sa podieľam na tvorbe koncepcií výstav.

Som mama troch synov. Žijem a pracujem v Bratislave.